O penzionu

PENZION U LÁZNÍ VELKÉ LOSINY

penzion-slide

Ubytování v příjemném prostředí lázeňského parku v bezprostřední blízkosti nového areálu Termály Velké Losiny. Areál budov lázní je vzdálen jen 3 minuty chůze a nový termální park s devíti bazény, vodními atrakcemi a čtyřmi saunami pouze 2 minuty chůze. Penzion – rodinný hotel Vám nabídne prostředí, kde se budete cítit jako doma. Objekt penzionu má vlastní zahradu, venkovní posezení, ohniště s grilem a v létě malý bazén na osvěžení. V okruhu 400m se nachází 3 restaurace, bufet, 2 obchody s potravinami, cukrárna, lékárna, pošta, kino, celá řada dalších obchodů, minigolf, tenisové kurty, atd. Dovolená v lázeňském městečku Velké Losiny v podhůří Jeseníků patří díky lázním a úžasné přírodě mezi vyhledávané destinace s neopakovatelnou atmosférou.

Vybavení penzionu: 3 pokoje, z toho jeden v přízemí a dva v podkroví. Každý pokoj má vlastní koupelnu; v každém z pokojů je LCD TV, SAT a k dispozici je i WI-FI bezdrátové připojení k internetu s pokrytím penzionu a zahrady. V přízemí je společná kuchyně s vařičem, varnou konvicí, vlastní oddělenou lednicí pro každý pokoj, nádobím a příbory. K dispozici je zastřešené venkovní posezení na terase s venkovním grilem. V létě oceníte venkovní bazén s terasou a opalovacími lehátky. Penzion obklopuje udržovaná zahrada s dostatkem zeleně. Parkování je na vlastním oploceném pozemku přímo u penzionu.


Velké Losiny a regionální informace

Velké Losiny patří k vyhledávaným místům pro rekreace, dovolenou nebo léčebný pobyt na severní Moravě. Zdejší termální sirné prameny mají velmi dobrý vliv na léčbu pohybových ústrojí, revma, nervový systém a nemoci kůže.
K nejnavštěvovanějším atrakcím Velkých Losin patří především lázeňský termální bazén v budově lázní a nový termální park s několika bazény s léčivou termální vodou, saunami a masážemi. Mezi další atrakce patří lázeňský park a historické památky jako zámek Velké Losiny nebo známá ruční papírna, kde se nachází muzeum výroby papíru. U fotbalového stadionu vzdáleného 500m je veřejná sauna s občerstvením.
Nedaleko odtud se nachází Jeseníky s celou řadou turistických tras a s mnoha lyžařskými sjezdovkami. Ve vzdálenosti necelých 8 km v Koutech nad Desnou se nachází nově otevřený nejmodernější skiareál v Česku se dvěma dvoukilometrovými sjezdovkami. Červenohorské sedlo je vzdáleno jen 18 km a na vrchol jezdí několik autobusů denně z nedaleké autobusové zastávky. Turistické túry po vrcholcích Jeseníků patří mezi vyhledávaná zpestření letní dovolené. Mezi další možné výlety patří návštěva unikátní přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně spojená s exkurzí vodního díla. Z přehrady se nabízí krásný výhled do okolí.

Zimní aktivity: Nejbližší lyžařský vlek je v Loučné nad Desnou 6 km s nočním lyžováním. Velký moderní skiareál se dvěma dvoukilometrovými sjezdovkami a běžeckými trasami v Koutech nad Desnou. Červenohorské sedlo 18 km – (8 vleků, východisko běžeckých tras po hřebenech Jeseníků). Další lyžařská střediska v okolí: Ramzová (sedačková lanovka na Šerák, noční osvětlení), Petříkov (svahy i pro náročné lyžaře a snowboardisty).

Letní aktivity: Pěší turistika, cykloturistika, koupání: známé venkovní termální koupaliště 5 minut od nás. Krytý termální bazén v lázních vzdálen jen 3 minuty. Další venkovní koupaliště: Šumperk, Sobotín. Tenisové kurty přímo ve Vekých Losinách. Krytá tenisová hala v nedalekém hotelu Diana. Jízda na koni: Žárová, Vernířovice. Vyhlídkové lety: letiště Šumperk.

Tipy na výlety: zámky: Velké Losiny, Úsov, Javorník. Hrady: Bouzov, Sovinec, Šternberk. Historické památky: dřevěný kostelíček Žárová a Maršíkov. Jeskyně: Javoříčko, Na Pomezí. Speleoterapie: Zlaté Hory. Další zajímavosti: ruční papírna Velké Losiny, rezervace Rejvíz, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně.


Dopravní spojení

Autobusové spojení: zastávka u hotelu Istria (dříve Praděd) vzdálena 300 m

Vlakové spojení: železniční stanice vzdálena 350 m

Ve Velkých Losinách na křižovatce u hotelu Istria (dříve Praděd) zahnete směrem k lázním. Po 200 metrech, před branou do lázeňského parku zahnete doprava a po 100 metrech jste u nás.