MENU

Velké Losiny a regionální informace

Velké Losiny patří k vyhledávaným místům pro rekreace, dovolenou nebo léčebný pobyt na severní Moravě. Zdejší termální sirné prameny mají velmi dobrý vliv na léčbu pohybových ústrojí, revma, nervový systém a nemoci kůže.

K nejnavštěvovanějším atrakcím Velkých Losin patří především lázeňský termální bazén v budově lázní a nový termální park s několika bazény s léčivou termální vodou, saunami a masážemi. Mezi další atrakce patří lázeňský park a historické památky jako zámek Velké Losiny nebo známá ruční papírna, kde se nachází muzeum výroby papíru. U fotbalového stadionu vzdáleného 500m je veřejná sauna s občerstvením.

Nedaleko odtud se nachází Jeseníky s celou řadou turistických tras a s mnoha lyžařskými sjezdovkami. Ve vzdálenosti necelých 8 km v Koutech nad Desnou se nachází nově otevřený nejmodernější skiareál v Česku se dvěma dvoukilometrovými sjezdovkami. Červenohorské sedlo je vzdáleno jen 18 km a na vrchol jezdí několik autobusů denně z nedaleké autobusové zastávky.

Turistické túry po vrcholcích Jeseníků patří mezi vyhledávaná zpestření letní dovolené. Mezi další možné výlety patří návštěva unikátní přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně spojená s exkurzí vodního díla. Z přehrady se nabízí krásný výhled do okolí.

Zimní aktivity

Nejbližší lyžařský vlek je v Loučné nad Desnou 6 km s nočním lyžováním. Velký moderní skiareál se dvěma dvoukilometrovými sjezdovkami a běžeckými trasami v Koutech nad Desnou. Červenohorské sedlo 18 km – (8 vleků, východisko běžeckých tras po hřebenech Jeseníků). Další lyžařská střediska v okolí: Ramzová (sedačková lanovka na Šerák, noční osvětlení), Petříkov (svahy i pro náročné lyžaře a snowboardisty).

Letní aktivity

Pěší turistika, cykloturistika, koupání: známé venkovní termální koupaliště 5 minut od nás. Krytý termální bazén v lázních vzdálen jen 3 minuty. Další venkovní koupaliště: Šumperk, Sobotín. Tenisové kurty přímo ve Vekých Losinách. Krytá tenisová hala v nedalekém hotelu Diana. Jízda na koni: Žárová, Vernířovice. Vyhlídkové lety: letiště Šumperk.

Tipy na výlety

zámky: Velké Losiny, Úsov, Javorník. Hrady: Bouzov, Sovinec, Šternberk. Historické památky: dřevěný kostelíček Žárová a Maršíkov. Jeskyně: Javoříčko, Na Pomezí. Speleoterapie: Zlaté Hory. Další zajímavosti: ruční papírna Velké Losiny, rezervace Rejvíz, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně.